Úvod » EDIS Žilinská univerzita » HASIČSKÁ TECHNIKA


        

HASIČSKÁ TECHNIKA

HASIČSKÁ TECHNIKA

skladom

 

Skladom: 0,00 ks
Číslo produktu: 210002
naša cena bez DPH: 33,00 €
naša cena s DPH (10 %):
36,30 €
PUBLIKÁCIA JE VYPREDANÁ !!!!
Zatiaľ vydavateľ neuvažuje s jej dotlačou.
autor :   Mikuláš Monoši, Aurel Sloboda, Branislav Palúch, Zuzana Hajduová

zaradenie publikácie: študijná literatúra

roky vydania: 2013

Anotácia

Vysokoškolská učebnica ucelenou formou podrobne predstavuje hasičskú techniku používanú v hasičských jednotkách. V prvej kapitole sú základné definície, rozdelenie technických prostriedkov a základné požiadavky na ne kladené. Druhá kapitola učebnice popisuje jednotlivé druhy vecných prostriedkov. Následné časti podrobne popisujú základné časti strojového spodku hasičských vozidiel so zameraním na motory, pohony a podvozkovú časť vozidiel. Táto časť učebnice bude použitá  na objasnenie základov  strojného inžinierstva z dôvodu podrobnejšieho poznania princípov práce hasičskej techniky. Dôležitou kapitolou učebnice je teória práce čerpadiel používaných a hasení požiarov. V ďalších kapitolách autori učebnice podrobne popisujú základné druhy hasičskej techniky, kde prvá časť je všeobecný popis a možnosti použitia, v druhej časti je popis konkrétnych typov hasičských vozidiel používaných v rámci Slovenskej republiky.

Vysokoškolská učebnica je určená predovšetkým študentom prvého stupňa bakalárskeho štúdia študijného odboru záchranné služby. Pri jej spracovaní sa využili aktuálne právne predpisy, odborné normy a rezortné nariadenia  súvisiace s problematikou ochrany pred požiarmi. Učebnica tiež mapuje najnovšiu súčasne používanú hasičskú techniku v rámci hasičského a záchranného zboru.

Učebnica môže slúžiť aj pre potreby príslušníkov hasičských jednotiek ako ucelená forma odbornej prípravy pre veliteľských, tehnických  a odborných pracovníkov profesie v ochrane pred požiarmi.

Z obsahu

Obsah
Zoznam skratiek
1   Technické zabezpečenie v hasičských jednotkách
2   Vecné prostriedky
3   Základné údaje motorových  vozidiel
4   Automobily - Spaľovacie motory
5   Automobily - podvozky
6   Čerpadlá
7.   Grafický odhad pracovného tlaku čerpadla
8.   Cisternová automobilová striekačka
9.   Výšková technika
10. kontajnery

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.